Terapie

Opublikowano w Firma

Metody, które proponuję, należą do medycyny naturalnej. Pobudzają naturalne siły organizmu do samoregulacji i regeneracji. Pozwalają na wnikliwą ocenę aktualnego stanu zdrowia i dynamiczne równoważenie energii życiowej. Twórcy tych metod - naturoterapeuci dr William G. Sutherland - TCK, dr Randolph Stone - Polarity i prof.Bui Quoc Chau - Refleksologia twarzy - wywodzą się ze środowiska lekarskiego. W ich codziennej praktyce brakowało im skuteczniejszego narzędzia w przywracaniu zdrowia i utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji. Uważali, że ciało człowieka należy traktować całościowo. Szukali klucza do zdrowia i dobrego samopoczucia. W swych wnikliwych poszukiwaniach dotarli do starożytnych tradycji medycznych i duchowych Chin, Indii, Japonii i Wietnamu. Pracując niezależnie od siebie, doszli do tego samego wniosku, że brakującym ogniwem jest energia.
Udowodnili, że całe życie jest ruchem, a ruch jest manifestacją energii, czy też siły witalnej. Koncepcja przepływu energii i siły witalnej nie jest niczym nowym dla Kultury Zachodu, jednak nie znalazła ona w niej kontynuacji w naukach medycznych. W tradycji Wschodu nie tylko została wnikliwie przebadana, ale stanowi fundament systemu medycznego.

Terapie, które stosuję:

  • Refleksoterapia twarzy
  • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
  • Polarity
  • Masaż motylkowy
  • Masaż metamorficzny
  • Normalizacja składu biochemicznego organizmu człowieka i jego subtelnej przestrzeni
  • Ziołolecznictwo
  • Kinezjologia

Organizacje i osoby z którymi współpracuję i polecam:


Centrum Polarity

www.craniosacral.pl

Dorota Kmita
refleksoterapeuta twarzy, stóp i dłoni
terapeuta craniosacral i polarity

Szczecin
tel. 609 681 109

Jolanta Marczak-Kleszczewska
refleksoterapeuta twarzy
terapeuta cranosacral i polarity

Warszawa-Radość
tel. 515 246 743

Justyna Sadowska
mgr rehabilitacji

Dębno k/Gorzowa Wlk.
tel. 793 733 929
www.craniosacralterapia.pl

Gabinet Medycyny Holistycznej dr Grażyny Duszkiewicz            

www.gd-med.pl

Klinika stomatologiczna STOM

www.stom.com.pl

Cennik

Opublikowano w Firma

Bez względu z jakich technik terapii korzystam, zabieg kosztuje 130 zł.

Czas zabiegu trwa około 60 min.

W zależności od problemu i związanych z nim oczekiwań określę indywidualne podejście do każdej osoby.

Zapraszam

O mnie

Opublikowano w Firma

Wielokrotnie czytałam i słyszałam o możliwościach refleksoterapii, ale nigdy nie poddałam się zabiegowi. Pewnie by tak pozostało, gdyby nie moje problemy zdrowotne.

Kilka lat temu miałam porażenie nerwu twarzowego. Pół twarzy było sparaliżowane. Lekarze, na których wtedy trafiłam, bardzo mi pomogli, ale ja potrzebowałam czegoś więcej. Wiedziałam, że mój problem nie skupia się wyłącznie w jednym miejscu. Zawsze bliskie mi było holistyczne podejście do zdrowia i bliskie mi były nieinwazyjne metody leczenia, pobudzające naturalne zasoby każdego organizmu do jego samoregulacji i regeneracji. Koleżanka korzystająca z refleksoterapii twarzy namówiła mnie na zabieg.

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, sięgnęłam po informacje do Internetu.

Rzetelne informacje zamieszczone przez panią mgr Beatę Dmitruk-Sekułę na stronie MIRT-u na tyle mnie zachęciły, że szczerze mówiąc, zanim dotarłam na terapię, zapisałam się na kurs. Potem współpracowałam i uczyłam w MIRT oraz prowadziłam swoją praktykę. Chcąc skuteczniej pomagać innym stale się dokształcam. Ukończyłam kurs TCK - Terapii Czaszkowo-Krzyżowej oraz kurs Polarity, prowadzanych przez panią dr Grażynę Walasek z Centrum Polarity. Poznałam również "Metodę normalizacji składu biochemicznego organizmu człowieka i jego subtelnej przestrzeni" podczas autoskiego kursu dr Swietłany Pełczyńskiej, prowadzonego wspólnie z Julią Popcową. Ukończyłam również kilka kursów poszerzających moją wiedzę refleksologiczną, między innymi u Lone Sorensen, dr Tadeusza Błaszczyka i dr Marii-France Muller.

Ukończyłam również kursy: "Dietetyki profilaktycznej i leczniczej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej", prowadzony przez dr Agnieszkę Krzemińską, organizowany przez Centrum Sztuk Zdrowotnych oraz "Kinezjologii", prowadzony przez mgr Zdzisławę Stanowską.

Wszystkie te metody zachwyciły mnie swoją prostotą, a zarazem ogromną skutecznością i na stałe rozgościły w moich rękach i w sercu.